![Soffa Samsas. L 181 cm och fåtölj. Etikettmärkt Möbelkomponerad av Carl Malmsten. AB O.H.Sjögren Stoppmöbler Tranås – Sweden. Bruksslitage – Auktionshuset i Örebro AB Soffa Samsas. L 181 cm och fåtölj. Etikettmärkt Möbelkomponerad av Carl Malmsten. AB O.H.Sjögren Stoppmöbler Tranås – Sweden. Bruksslitage – Auktionshuset i Örebro AB](https://www.auktion-orebro.se/wp-content/uploads/auktioner/467/467-212-1661442234.jpg)
Soffa Samsas. L 181 cm och fåtölj. Etikettmärkt Möbelkomponerad av Carl Malmsten. AB O.H.Sjögren Stoppmöbler Tranås – Sweden. Bruksslitage – Auktionshuset i Örebro AB
Fåtöljer, 1 par Carl Malmsten "Samsas". Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning - 8537
![Fåtölj, Carl Malmsten, 'Samsas'. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning - 6703 Fåtölj, Carl Malmsten, 'Samsas'. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning - 6703](http://www.metropol.se/imagebank/medium/1001/%7BEEADFE7B-DA3D-4BDE-9F1A-09DBA96EAAA3%7D.jpg)
Fåtölj, Carl Malmsten, 'Samsas'. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning - 6703
![Soffgrupp, 3 del, Carl Malmsten, Samsas, Soffa + 2 st fåtöljer. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning - 4240 Soffgrupp, 3 del, Carl Malmsten, Samsas, Soffa + 2 st fåtöljer. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning - 4240](http://www.metropol.se/imagebank/medium/1001/%7BC249AA76-8FD2-4D49-AC7E-7874BCC6B3B4%7D.jpg)
Soffgrupp, 3 del, Carl Malmsten, Samsas, Soffa + 2 st fåtöljer. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning - 4240
![CARL MALMSTEN Fåtöljer, ett par, "Samsas", 1900-talets andra hälft. Stoppade och klädda i ljus textil. Sitthöjd ca 38 cm. | Schäslonger, Möbelidéer, Fåtölj CARL MALMSTEN Fåtöljer, ett par, "Samsas", 1900-talets andra hälft. Stoppade och klädda i ljus textil. Sitthöjd ca 38 cm. | Schäslonger, Möbelidéer, Fåtölj](https://i.pinimg.com/originals/84/b8/eb/84b8eb14ebb2402aecba9af41bdf722d.jpg)